Forum Telefonów

Forum miłośników telefonów komórkowych i smartfonów
Teraz jest 21 wrz 2019, o 21:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lis 2014, o 09:06 

W ostatnim czasie coraz więcej się o nich słyszy. Myślicie,że warto jest zainwestować swoje pieniądze właśnie w takie rozwiązanie? Mam obecnie część oszczędności na lokacie jednak oprocentowanie nie jest zbyt wysokie.
MOże więcej dałoby się właśńie zarobić na funduszu? Jeśli tak to jaki wybrać?

PostNapisane: 4 lis 2014, o 07:41 

Ja również jakiś czas temu zastanawiałam się nad inwestycją w fundusze. Ponoć da się na tym zarobić więcej niż na lokacie, z drugiej strony trzeba po prostu się na tym znać ( w końcu każdy musi zacząć...).

PostNapisane: 5 lis 2014, o 10:33 

Ja inwestuję w fundusze od pewnego czasu. Nie będę Ci mydlił oczu,że zarobisz tam bardzo wiele niemniej i tak można wyciągnąć więcej niż na lokacie. Zazwyczaj udaje mi się zarobić tak ok 7-8% rocznie. Czyli mniej więcej tyle ile mieliśmy na lokatach jakieś 6 lat temu.
Poszukaj sobie w sieci rankingów funduszy inwestycyjnych, poczytaj sobie o poszczególnych strategiach działania. Są tez fora, na których ludzie dyskutują w tym zakresie. Również można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

PostNapisane: 6 lis 2014, o 10:33 

Przejrzałem sobie różne strony i z tego porównania na przykład wynika:
http://www.comperia.pl/ranking-funduszy ... jnych.html
Że obecnie dobre zyski daje fundusz Pioneer . W zasadzie to nazwa ta przewijała mi się kilka razy w przeszłości. Czy orientujecie się może czy właśnie w niego opłaca się zainwestować? Czy może jednak w coś innego?

PostNapisane: 7 lis 2014, o 07:56 

Jest to jeden z tych bardziej pewnych funduszy. Chociaż ja osobiście inwestuję w trochę innym kierunku. Może warto byłoby sobie jednak pogadać z kimś bardziej obeznanym w temacie? Z doradcą?

PostNapisane: 10 lis 2014, o 08:19 

Ja również jestem zdania,że doradca to bardzo dobry pomysł jednak niech chłopak znajdzie kogoś niezależnego... Bo przecież z banku na pewno nie doradzą mu dobrze a podsuną fundusz, na którym sami mogą sobie zarobić. Tak więc różnie z tym może być.

PostNapisane: 10 lis 2014, o 11:10 
Administrator

Można zainwestować w SkupTelefonow.pl - Zysk roczny minimum 8.99%. Firma zarabia na handlu telefonami komórkowymi. Szczegóły funduszu inwestycyjnego na http://www.skuptelefonow.pl/index.php/pl/inwestuj

PostNapisane: 11 lis 2014, o 08:52 

Ciekawa opcja :) A to bezpieczne jest ? Prawie 9% zwrotu w skali roku, to raczej rzecz niespotykana na polskim rynku.

PostNapisane: 14 lis 2014, o 09:23 

Niespotykana w chwili obecnej. Bo pamiętam, że jeszcze jak byłam na studiach jakieś 6 lat temu to taki Polbank oferował prawie 10% lokatę. Z drugiej strony była duża inflacja tak więc trochę zjadała to oprocentowanie.
Obecnie trzeba inwestować w coś innego : złoto, fundusze. Albo po prostu założyć sobie lokatę na 5% ( taki Idea Bank oferuje taką...).

PostNapisane: 21 lis 2014, o 06:57 

Na początku polecam zainwestować w fundusze oparte na obligacjach. Wprawdzie zyski nie są takie wysokie niemniej są wyższe niż na lokacie. No i fundusze są bezpieczne.
Polecam również popatrzeć na odpowiednie wykresy. Nie te, które przedstawiają prognozowane zyski ale te, które pokazują jak dane fundusze radziły sobie w przeszłości.

PostNapisane: 21 lis 2014, o 14:07 

Sam dodam jeszcze, że jak patrzycie się na wykresy to polecam brać bardziej pod uwagę te, które przedstawiają to jak dany fundusz radził sobie w latach poprzednich. Prognozy oczywiście rownież są ale jest to raczej wróżenie z fusów.
A jeśli fundusz wyciągał zyski przez 5 ubiegłych lat to duże prawdopodobieństwo,że będzie tak dalej.

PostNapisane: 23 lis 2014, o 12:40 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że generalnie jest tak jak piszesz. Rzeczywiście, jeżeli gospodarka się rozwija i nie ma jako takich zawirowań na świecie, to spokojnie można znaleźć takie, które zarobią Ci po 10-15% w skali roku. Oczywiście jest też ryzyko straty - ale w długoterminowych inwestycjach występuje ono sporadycznie.

PostNapisane: 24 lis 2014, o 07:56 

Jak się zainwestuje w kilka funduszy to nie ma takiego ryzyka. Dywersyfikacja jest podstawą.

PostNapisane: 11 sty 2018, o 18:49 

Coraz częściej mówi się o kryptowalutach. Temat od niedawna mi znany, bardziej moim znajomym, którzy już zaczęli w to inwestować. Ja póki co czytam https://teletrade-dj.pl/ i KLEROKRYPT opinie. Coraz bardziej mnie to kręci i myślę, że dam się skusić możliwością łatwego zarobku.

PostNapisane: 13 wrz 2019, o 09:49 

Wydaje mi się, że jest sporo ciekawych pomysłów na inwestycje. Jednym, z nich moga byc na przykład kryptowaluty. Sam ostatnio sporo o nich czytam na tego typu stronach https://bitcoinaltcoin.pl/ i wydaje mi się, ze może nawet warto jest ulokowac w nich trochę swoich oszczędności. Powiedzcie mi co wy o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Strefa czasowa: UTC + 1