Forum Telefonów

Forum miłośników telefonów komórkowych i smartfonów
Teraz jest 18 paź 2018, o 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 gru 2013, o 11:06 

Witam po dłuższej przerwie w recenzowaniu :) Mam zamiar dokładnie opisać moje odczucia z telefonu, z którego korzystam obecnie, mianowicie HTC 8X.

8X, jak wszystkie moje poprzednie urządzenia, działa na systemie Windows. Windows 8 w telefonie to naprawdę dobre rozwiązanie (na laptopie niekoniecznie :)) Wiele osób nie chce nawet słyszeć o telefonie na Windowsie, jednak HTC 8X udowadnia nam, że to błąd. Telefon działa pięknie, nie zacina się (dwurdzeniowy procesor 1.5 GHz), nie zawiesza się.

Telefon posiada bardzo dobry 4,3 calowy wyświetlacz (342 ppi - zagęszczenie pixeli). W praktyce jakość obrazu jest naprawdę dobra. Aparat 8 Mpx pozwala na dobre zdjęcia (szczegółowe zdjęcia makro - sprawdzone), przedni aparat 2,1 Mpx. Pamięć telefonu zamyka się na 16 GB. Minusem jest brak możliwości umieszczenia karty pamięci. Jednak ja nie wykorzystuje nawet połowy pamięci telefonu, mi to nie przeszkadza.

Wykonanie telefonu jest ciekawe. Telefon ma nierozbieralną obudowę. Jedyne miejsce, które można otworzyć to szufladka na kartę SIM. Oczywiście po włożeniu karty SIM do telefonu, wszystko jest idealnie zamknięte, nie ma prześwitów.

Co mnie przekonało do tego telefonu? Jakość dźwięku! Dokupiłem do telefonu oryginalne słuchawki HTC i muszę przyznać jedną rzecz. Słuchałem muzyki w wielu telefonach, ale nigdy w takiej jakości. BeatsAudio to fantastyczny dodatek, polecam z czystym sercem ten telefon dla miłośników muzyki w uszach! :)

Na koniec dodam, że korzystam z amerykańskiej wersji telefonu, telefon obsługuje LTE. Europejskie wersje tego modelu nie mają tego dodatku.

Podsumowując, w tej cenie (około 500-600 zł) to moim zdaniem najlepszy telefon na Windowsie. Korzystam z niego od miesiąca, nie znalazłem słabych punktów, które znacząco wpływają na użytkowanie. Warto jednak dokupić folię LCD na ekran, wszystko się rysuje :) Telefon zasługuje na uczciwą ocenę bardzo dobrą.

PLUSY:
- cena,
- jakość obrazu,
- jakość dźwięku,
- wykonanie,
- szybkość działania.

MINUSY:
- brak slotu karty pamięci,
- nie warto nim rzucać :)

Pozdrawiam
expert

Strefa czasowa: UTC + 1